Aktualizacje wydawane w ciągu ostatniego miesiąca zawierają wiele drobnych poprawek i ulepszeń. Jedną z ważniejszych zmian z dzisiejszej aktualizacji jest domyślne włączenie podglądu raportów HTML (w tym faktur) bezpośrednio w wbudowanej przeglądarce zamiast wstępnego drukowania pliku PDF i podglądu tego pliku, wcześniej było to opcjonalne. Poprzednia metoda nie działała prawidłowo na wszystkich drukarkach i była wolniejsza. Druk przez PDF nadal jest możliwy z okna bezpośredniego podglądu w przeglądarce po kliknięciu "Drukuj".


Jedyna sprawa, na którą zwracamy uwagę, to jest kwestia nagłówka i stopki przy drukowaniu bezpośrednim lub podglądzie wydruku w przeglądarce. Program nie ma kontroli nad tym elementem wydruku w takim przypadku, aby wyłączyć domyślny nagłówek i stopkę należy wejść w podgląd wydruku, kliknąć "Więcej ustawień" i odznaczyć opcję "Nagłówki i stopki". Po tej zmianie nie będzie już na wydrukach bezpośrednich daty wydruku, tytułu dokumentu HTML i jego adresu.


Inne zmiany to:

  • w wersji dla biur rachunkowych dodano kalkulator form opodatkowania,
  • dodano wszystkie objaśnienia do formularzy PIT rocznych,
  • poprawiono drobne problemy w kreatorze PIT,
  • poprawiono problem z generowaniem faktur biura w wersji dla biur rachunkowych, nie działała opcja "Metoda kasowa",
  • w wersji dla biur rachunkowych rozbudowano narzędzie masowej zmiany cen za usługi księgowe, obecnie dostępne są wszystkie najważniejsze pola cenowe,
  • wprowadzono wiele innych poprawek.


Wyłączono też opcję drukowania faktur przez szablony XLSX, nie zawierały one wszystkich ostatnio wprowadzanych zmian związanych z KSeF (e-faktury). Obecnie faktury zawsze drukowane są z użyciem szablonów HTML. Istnieje możliwość dostosowywania szablonów do własnych potrzeb, jest to opisane tutaj.

Zamów nowe licencje, dodatkowe stanowiska, ulepszenia lub aktualizacje na stronie: https://sklep.taxmachine.pl
Aktualne wersje programów: TaxMachine 3.35.1.4774, TaxMachine PITy 24.2.1.449.