Nowe e-deklaracje

Dodano do programu TaxMachine aktualny CIT-8 w wersji 32 wraz z nowymi załącznikami, w tym CIT-8/O, CIT/WZ(3), CIT/M(1). Oprócz tego w zakresie e-deklaracji dodano wysyłkę informacji VAT-26(2).

Kolejne ulepszenia w wersji dla biur rachunkowych

Dodano funkcję podglądu podstawowych danych klientów w REGON, opcja ta jest dostępna pod skrótem CTRL + R po wskazaniu klienta i na dowolnym niższym poziomie pod klientem. Wydaje się, że głównym jej zastosowaniem będzie sprawdzanie na bieżąco czy klient się nie "zawiesił", "odwiesił" lub zakończył działalność bez poinformowania biura, ale dostępny jest szereg innych przydatnych informacji, np. kody PKD czy lista wspólników spółek cywilnych.
W oknie asystenta płatnika dostępna jest lista utworzonych w Programie Płatnika zestawów do wysłania. Docelowo będzie tu możliwość oznaczania zestawów do automatycznej wysyłki ale funkcja ta nie jest jeszcze gotowa, można oznaczać zestawy jako gotowe do wysłania ale nie ma automatu wysyłającego oznaczone zestawy.

Oznaczanie to może być już teraz przydatne, dzięki tej kolumnie wiadomo które zestawy są zatwierdzone do wysyłki, można je wskazać w kreatorze wysyłki Programu Płatnika i wysłać z użyciem istniejącego już w TaxMachine automatu wysyłkowego działającego na tym etapie.

W oknie konfiguracji płatnika dodano dodatkowe pola, w tym opcję podania symbolu płatnika wysyłającego zestawy dla klientów (ta opcja nie jest jeszcze gotowa o czym była mowa wyżej) oraz opcję włączenia automatycznego importu plików KEDU do płatnika, opcja ta domyślnie jest wyłączona, prosimy ją włączyć by korzystać z zautomatyzowanego importu wygenerowanych w TaxMachine plików ZUS KEDU do Programu Płatnika. Pamiętajmy, że do działania tej i innych funkcji automatycznie otwierających płatników w Programie Płatnika konieczne jest zsynchronizowanie bazy płatników TaxMachine z Programem Płatnika, jest to pokazane w tym temacie.


Zamów nowe licencje, dodatkowe stanowiska, ulepszenia lub aktualizacje na stronie: https://sklep.taxmachine.pl
Aktualne wersje programów: TaxMachine 3.35.1.4774, TaxMachine PITy 24.2.1.449.