Instalacja programu

Po pobraniu instalatora prosimy go uruchomić "jako administrator" i postępować według wyświetlanych instrukcji.

Wymagania systemowe

Do działania wszystkich funkcji programu wymagany jest system operacyjny Windows 7 SP1 (build 7601) lub nowszy, ale zalecany jest system Windows 10 lub Windows 11 w najnowszej dostępnej wersji. Na starszych systemach program nie działa. Do sprawnego działania komputer powinien mieć minimum 8 GB pamięci RAM. Program nie powinien być używany na systemach 32-bitowych ze względu na ograniczenia w rozmiarze przestrzeni adresowej dostępnej dla programu.

Funkcje programu wymagające dostępu do internetu

Funkcje, które nie będą działać w przypadku braku połączenia z internetem: automatyczna aktualizacja, dostęp do Bazy Internetowej REGON, e-Deklaracje, wysyłka JPK (w tym JPK_V7), weryfikacja, scalanie i import JPK, podpisywanie JPK przez EPUAP, wysyłka e-faktur (KSeF), pobieranie kursów walut NBP, wysyłka wiadomości e-mail, kopie w chmurze, weryfikacja podatników VAT na białej liście.

 

Nazwa programu

Wersja programu

Opis

TaxMachine 3

3.35.1.4774

Program TaxMachine 3. Zawiera obsługę najnowszych plików JPK_V7(M/K) (JPK_VAT z deklaracją).

Program wysyła e-Deklaracje, pliki JPK, e-faktury (KSeF) do systemów Ministerstwa Finansów.

Po pobraniu instalatora należy go uruchomić "jako administrator".

TaxMachine PITy 2023/2024

24.2.1.449

Specjalna darmowa edycja programu TaxMachine PITy 2023/2024. Możliwość wypełniania wszystkich zeznań rocznych za rok 2023, a także korekt za poprzednie lata. Program zawiera także PIT-y dla płatników: PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-12, PIT-2, PIT-2A, PIT-R. Dostępne są także formularze rejestracyjne: ZAP-3 i NIP-7 z załącznikami.


Wszystkie deklaracje można wysyłać online przez internet do systemu e-deklaracje. Możliwa jest praca wielostanowiskowa. Program pozwala na przekazanie 1,5% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego.

Po pobraniu instalatora należy go uruchomić "jako administrator".Problemy powodowane przez niskiej jakości antywirusy

Dostęp do funkcji sieciowych programu może być blokowany przez zaporę/antywirus, w razie problemów z połączeniem prosimy odblokować program TaxMachine w zaporze/antywirusie.
Niektóre antywirusy (głównie darmowe albo tanie, np. Avast, AVG, G-Data, ale także problemy zdarzają się z Nortonem) potrafią także blokować inne funkcje programu (w tym połączenie z bazą danych MySQL, wysyłkę plików JPK). Korzystanie z antywirusów niskiej jakości może także prowadzić do problemów z automatyczną aktualizacją programu, wysyłką elektroniczną dokumentów, drukowaniem, podpisem elektronicznym. Zdarzały się także przypadki kasowania wszystkich programów napisanych w Delphi (przoduje w tym Avast - źródło, źródło, źródło, źródło).

Zamów nowe licencje, dodatkowe stanowiska, ulepszenia lub aktualizacje na stronie: https://sklep.taxmachine.pl
Aktualne wersje programów: TaxMachine 3.35.1.4774, TaxMachine PITy 24.2.1.449.