Wymagania systemowe

Do działania wszystkich funkcji programu wymagany jest system operacyjny Windows 10 lub Windows 11 w najnowszej dostępnej wersji. Na starszych systemach program nie działa.

Do sprawnego działania komputer powinien mieć minimum 8 GB pamięci RAM. Program nie powinien być używany na systemach 32-bitowych ze względu na ograniczenia w rozmiarze przestrzeni adresowej dostępnej dla programu, brak pamięci może powodować błędne działanie programu.

Minimalny rozmiar ekranu to Full HD (1920 x 1080) po uwzględnieniu skalowania (np. 4K przy skali 200% to jest full HD).

Program może nie działać prawidłowo w emulatorach/maszynach wirtualnych uruchamianych na procesorach innych niż x86/x64, w szczególności ARM, ze względu na brak pełnej kompatybilności..

Funkcje programu wymagające dostępu do internetu

Funkcje, które nie będą działać w przypadku braku połączenia z internetem: automatyczna aktualizacja, dostęp do Bazy Internetowej REGON, e-Deklaracje, wysyłka JPK (w tym JPK_V7), weryfikacja, scalanie i import JPK, podpisywanie JPK przez EPUAP, pobieranie kursów walut NBP, wysyłka wiadomości e-mail, kopie w chmurze, weryfikacja podatników VAT na białej liście.

Problemy powodowane przez niskiej jakości antywirusy

Dostęp do funkcji sieciowych programu może być blokowany przez zaporę/antywirus, w razie problemów z połączeniem prosimy odblokować program TaxMachine w zaporze/antywirusie.

Niektóre antywirusy (głównie darmowe albo tanie, np. Avast, AVG, G-Data) potrafią także blokować inne funkcje programu (w tym połączenie z bazą danych MySQL, wysyłkę plików JPK). Korzystanie z antywirusów niskiej jakości może także prowadzić do problemów z automatyczną aktualizacją programu, wysyłką elektroniczną dokumentów, drukowaniem, podpisem elektronicznym. Zdarzały się także przypadki kasowania wszystkich programów napisanych w Delphi.


Prosimy o korzystanie z programów antywirusowych renomowanych dostawców, np. Symantec, Kaspersky.

Zamów nowe licencje, dodatkowe stanowiska, ulepszenia lub aktualizacje na stronie: https://sklep.taxmachine.pl
Aktualne wersje programów: TaxMachine 3.35.1.4774, TaxMachine PITy 24.2.1.449.