Program TaxMachine 3 to znany od wielu lat i ceniony na rynku program księgowo-podatkowy. Polecany dla małych i średnich firm oraz biur rachunkowych.


Jest odpowiedni zarówno dla tych firm, które dotyczy Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów jak i dla tych, które obejmuje Ryczałt Ewidencjonowany.


Program na podstawie zapisów księgowych automatycznie tworzy ewidencje VAT, deklaracje podatkowe, pliki JPK (w tym najnowsze pliki JPK_V7), oblicza zaliczki na podatek dochodowy, sporządza deklaracje roczne PIT (w tym PIT 36, PIT 36L, PT 28, a także PIT 37, PIT 38 i PIT 39), którą następnie wyśle do Urzędu Skarbowego przez internet korzystając z systemu e-deklaracje.


Program tworzy i wysyła e-dokumenty Jednolitego Pliku Kontrolnego, w tym JPK_V7, JPK_FA, JPK_PKPIR, JPK_EWP. Obsługiwany jest także import dokumentów JPK oraz scalanie dokumentów JPK. Wbudowano także opcję weryfikacji plików JPK na zgodność ze schematem publikowanym przez Ministerstwo Finansów.


Program obsługuje wszystkie wersje najnowszego JPK_V7 (w tym JPK_V7M i JPK_V7K), czyli JPK_VAT z deklaracją, zwanego też czasem JPK_VDEK.


Program zawiera wbudowaną bazę firm z całej Polski oraz posiada dostęp do bazy REGON.


Ponadto program zawiera listy płac oraz fakturowanie wraz z prostym w obsłudze magazynem, środki trwałe, ewidencję przebiegu pojazdów. Dostępne jest również ponad 700 aktywnych formularzy, w tym większość obowiązujących druków do Urzędu Skarbowego.


Wiele modułów (np. płace, fakturowanie, aktywne formularze, e-deklaracje, JPK) może być używanych przez wszystkie firmy niezależnie od formy księgowości.

Zamów nowe licencje, dodatkowe stanowiska, ulepszenia lub aktualizacje na stronie: https://sklep.taxmachine.pl
Aktualne wersje programów: TaxMachine 3.35.1.4774, TaxMachine PITy 24.2.1.449.